1. Europos Sąjungoje daugiausia žmonių kalba vokiškai. Vokiečių kalba yra vienintelė oficiali kalba Vokietijoje, Austrijoje ir Lichtenšteine, o Šveicarijoje, Belgijoje ir Liuksemburge – viena iš kelių oficialių kalbų. Ją kaip pirmąją (gimtąją) kalbą vartoja apie 100 mln. žmonių Europoje.

2. Vokiečių kalboje visi daiktavardžiai rašomi didžiąja raide.

3. Vokiečių kalba yra moteriška, nes beveik pusė (46 %) visų daiktavardžių yra moteriškosios giminės, vyriškosios – 34 %, o bevardės – 20 %.

4. Vokiečių kalboje žodis „mergaitė“ („Mädchen“) yra ne moteriškosios, o bevardės (niekatrosios) giminės. Mergaitės, nepanikuokite, tai tik gramatiniai reikalai! Mat visi mažybiniai daiktavardžiai su priesaga „-chen“ vartojami su bevardės giminės artikeliu („das“).

5. Vokiečių kalba garsėja bene ilgiausiais žodžiais pasaulyje. Vokiečiai gali visai natūraliai iš kelių ar net keliolikos daiktavardžių sudėlioti ilgiausius žodžius. Kasdienėje kalboje labai ilgi žodžiai nėra dažnas reiškinys, jie labiau būdingi kanceliarinei kalbai, pvz.: Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz (galvijų ženklinimo ir jautienos žymėjimo etiketėmis kontrolės užduočių perdavimo įstatymas), Kraftfahrzeughaftpflichtversicherung (privalomasis transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimas).

Jei norite sužinoti daugiau faktų apie vokiečių kalbą arba ją išmokti ir tobulinti su gimtakalbiu vokiečiu, spauskite čia.